Abdullah Yusuf UĞUZ

Mali Analiz Dairesi Başkanı

1978 Mersin Anamur ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Anamur’da tamamladı. Liseyi Ankara Abidinpaşa Sağlık Meslek Lisesi Toplum Sağlığı Bölümünde, Ön Lisansını Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümünde, Lisansını Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde, Yüksek Lisansını Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Yönetimi Bölümünde tamamladı. Halen Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Bölümünde son sınıf öğrencisidir. Askerliğine Ankara/Etimesgut Zırhlı Birlikler okulunda yedek subay adayı olarak başlayıp, İzmir/Bergama’da Teğmen olarak tamamladı.

Ankara Sincan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünde ve Özel Sağlık Kuruluşlarında sağlık personeli/idareci olarak çalıştı. Şanlıurfa iline atamasının yapılmasıyla Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında sağlık personeli olarak çalışmaya başladı.

Aldığı görevler; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hastane Müdür Yardımcısı ve Hastane Müdür Vekili, Adana Ceyhan Devlet Hastanesinde Hastane Müdürü, Adana İl Sağlık Müdürlüğünde İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Adana Halk Sağlığı Müdürlüğünde Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı, Osmaniye İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde Mali Hizmetler Başkanı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Şehir Hastaneleri Kurum Başkan Yardımcılığında Daire Başkanı olarak çalıştı. Halen Strateji Geliştirme Başkanlığında Mali Analiz Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Copyright © 2017 Strateji Geliştirme Başkanlığı. Tüm Hakları Saklıdır.