Strateji Geliştirme Başkanlığı ve İç Denetim Başkanlığı Değerlendirme Toplantısı
03 Şubat 2020

1 Manşet .JPG
Bakanlığımızda yürütülen İç Kontrol çalışmalarına yönelik 27 Haziran 2019 tarihinde “Strateji Geliştirme Başkanlığı ile İç Denetim Başkanlığı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.

Düzenlenen toplantıya Strateji Geliştirme Başkanı Sn. Abdulvahit SÖZÜER, İç Kontrol Dairesi Başkanı Sn. Abdullah Yusuf UĞUZ, Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Yönetim ve Kontrol Dairesi ve İç Denetim ve Merkezi Uyumlaştırma Dairesi Başkanı Sn. Mehmet BÜLBÜL, İç Denetim Başkanı Sn. Emin UYAR, İç Denetim Başkanlığı Denetçileri ve İç Kontrol Dairesi Başkanlığı Personelinden toplam 40 personel katılım sağlamıştır.

Strateji Geliştirme Başkanı Sn. Abdulvahit SÖZÜER açılış konuşmasında İç Kontrol sistemine yönelik Bakanlığımızda gelinen nokta hakkında bilgilendirme yapmıştır. İç Kontrol Dairesi Başkanı Sn. Abdullah Yusuf UĞUZ yapmış olduğu sunumda İç Kontrol Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Programı ile Gösterge Kartı hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Yönetim ve Kontrol Dairesi ve İç Denetim ve Merkezi Uyumlaştırma Dairesi Başkanı Sn. Mehmet BÜLBÜL yapmış olduğu konuşmada Kamu Kurumlarında İç Kontrol sistemi, risk eylem planı ve süreç iyileştirmelerine yönelik yeni düzenleme çalışmalarının yapıldığını, kısa süre içerisinde tüm kamu kurumlarının yeni yapılacak sisteme dahil edileceğini ifade etmiştir. İç Denetim Başkanı Sn. Emin UYAR Bakanlığımızda yürütülen İç Kontrol çalışmalarına yönelik düşünce ve görüşlerini belirtmiştir.