Personel Devir İşlemlerini Gerçekleştirmeyen Harcama Birimlerine İlişkin Duyuru
15 Aralık 2019

Bakanlığımız teşkilatının yapılandırılması kapsamında taşra harcama birimlerinin personel devir işlemlerini en geç 25.10.2017 tarihi mesai bitimine kadar ilgili muhasebe birimlerine müracaat ederek yapmaları ve sonucundan da yazılı olarak Başkanlığımızı bilgilendirmeleri gerektiğini duyurduk. 

Ancak, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sisteminde (KBS) yapılan inceleme neticesinde hala personel devir işlemlerini yapmayan harcama birimleri olduğu tespit edilmiştir. Ekli listedeki harcama birimlerinin personel devir işlemlerini yapmamaları halinde, eski kurumsal kodlar harcama girişlerine kapatılacağından, Kasım 2017 aylık ve ücret ödemelerini yapamayacaklardır.
 
Ekli listede yer alan harcama birimlerinin ilgili muhasebe birimlerine müracaat ederek devir işlemlerini ivedilikle tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıca, 23.10.2017 tarih ve E.660 sayılı yazımız da belirtilen tarihe kadar personel devir işlemlerinin yapılmama nedenlerinin ivedilikle Başkanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.

27102017_itibariyle_personel_devri_yapmayanlar.xls